تبلیغات خلاقانه و موثر کلینیکهای دندانپزشکی

تبلیغات-خلاقانه-کلینیکهای-دندانپزشکی

در تمام دنیا این موضوع به اثبات رسیده که اجرای یک استراتژی حرفه ای برای دنتال مارکتینگ (بازاریابی دندانپزشکی) همیشه کمک موثری برای رشد درآمد کلینیکهای دندانپزشکی است. ترفندهای تبلیغات دندانپزشکی همه جا یکسان و رایج هستند و روزانه کاربران را در معرض تعداد زیادی از این تبلیغات قرار می دهند.
بنابراین فقط آن دسته از تبلیغاتی که برجسته و خلاقانه اند، توجه کاربران را جلب کرده و احتمال جذب مشتریان جدید به کلینیکهای دندانپزشکی را افزایش می دهند. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که از چه ابزارهایی برای تبلیغات دندانپزشکی استفاده می شود و چطور می توانید تبلیغات خلاقانه دندانپزشکی داشته باشید.


بازاریابی دندانپزشکی چیست؟

بازاریابی دندانپزشکی (dental marketing) به استراتژی ها و تاکتیک هایی گفته می شود که در راستای جذب بیشتر بیماران جدید و ارتقای برندینگ کلینیک های دندانپزشکی انجام می شود.
امروزه این استراتژی ها بیشتر مبتنی بر دیجیتال مارکتینگ پزشکی بوده و با هدف افزایش رزروهای آنلاین و تماس های تلفنی بیماران بالقوه انجام می شوند.


اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای پزشکان

دیجیتال مارکتینگ برای دندانپزشکان صرفاً روشهایی برای دستیابی به بیماران بیشتر نیست، بلکه ارائه پیام مناسب برای هر فرد نیز هست. با این روش بازاریابی می توانید به چنین توانایی برسید که مشتریان خاص و گزینشی خود را هدف تبلیغات خود قرار دهید. این امکان، باعث استفاده بهینه از بودجه تبلیغاتی و افزایش تاثیرگذاری آن می شود.

تبلیغات-خلاقانه-برای-دندانپزشکان


بهترین ابزارهای بازاریابی دندانپزشکی

ابزارهای زیر در دیجیتال مارکتینگ دندانپزشکی، از جمله موثرین روشهای ارتقای عملکرد کلینیکهای دندانپزشکی و درآمد دندانپزشکان هستند:

طراحی سایت پر ترافیک

همانطور که نمای بیرونی یک ساختمان در تصمیم گیری شما برای ورود به آن موثر است، وب سایت کلینیک دندانپزشکی شما هم اگر طراحی خوبی نداشته باشد، کاربران آن را نادیده می گیرند. به همین علت است که باید روی یک آژانس طراحی وب سایت دندانپزشکی حرفه ای سرمایه گذاری کنید.

خدمات شرکت مگابرندینگ به عنوان یکی از بهترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ پزشکی در اصفهان و تهران، در زمینه طراحی سایت دندانپزشکان عبارت است از:

  • رزرو آنلاین نوبت دندانپزشکی
  • لودینگ سریع سایت (کمتر از 3 ثانیه)
  • امنیت سایت
  • بهینه کردن سایت برای گوگل و تلاش برای گرفتن برترین جایگاه ها در نتایج جستجو
  • ریسپانسیو و موبایل فرندلی بودن سایت دندانپزشکی

82 درصد از جستجوهای محلی از طریق یک دستگاه تلفن همراه انجام می شود. پس سایت شما در هر سایزی از صفحه نمایش باید خوب به نظر برسد!

علاوه بر موارد بالا، می توانید از خدمات نگهداری سایت مثل به روز رسانی و تولید انواع محتواهای آموزشی جذاب و تخصصی در حوزه دندانپزشکی این شرکت نیز بهره مند شوید.

سئوی سایتهای دندانپزشکی

فقط داشتن یک وبسایت خوب مسئله شما نیست، بلکه باید به اندازه کافی سایت شما بازدیدکننده و ترافیک داشته باشید. در این صورت است که بیماران بالقوه از طریق سایت به کلینیک شما هدایت می شوند.

یکی از راههای ماندگار و موثر برای کسب ترافیک بالا، سئو سایتهای پزشکی یا همان بهینه سازی سایت برای رتبه بندی در گوگل (SEO) است که توسط آژانس های دیجیتال مارکتینگ پزشکی به اشکال زیر انجام می شود:

سئو تکنیکال: استفاده از تکنیک های کدنویسی، لینک دهی مناسب، انتخاب نام مناسب برای تصاویر و صفحات برای رتبه گرفتن از گوگل.

بازاریابی محتوا: تولید محتوای با کیفیت، ساده ترین روش رایگان برای گرفتن ترافیک است. با انتشار منظم مقالات جدید می توانید 97% لینک های ورودی سایت را بیشتر کرده و در 60% کاربران خود احساس مثبت تری نسبت به کلینیک دندانپزشکی تان ایجاد کنید.

بازاریابی محلی: سئو محلی یا لوکال را می توانید با قرار دادن موقعیت جغرافیایی در تعیین کلمات کلیدی هدف انجام دهید. یک روش دیگر بازاریابی محلی، ثبت لوکیشن کلینیک دندانپزشکی در google map برای جذب بیماران محلی است که نزدیک مطب شما هستند.

تبلیغات-خلاقانه-برای-کلینیکهای-دندانپزشکی

تبلیغ کلینیک دندانپزشکی در اینستاگرام

در بازاریابی اینستاگرامی، راه اندازی یک پیج به تنهایی نمی تواند درآمدتان را زیر و رو کند. بلکه برای مدیریت حرفه ای پیج اینستاگرام خود باید جدول زمانبندی مناسب، تعامل با کاربران، هشتگ گذاری قوی برای دیده شدن در اکسپلور اینستاگرام، … را در نظر بگیرید. دندانپزشکان می توانند محتواهای زیر را در پیج خود به اشتراک بگذارند:

  • پست ها و استوری های آموزشی (متنی، ویدئویی یا عکس)
  • عکس تیم دندانپزشکی (برای نشان دادن جنبه های شخصی تر زندگیتان و رفع ترس و اضطرابی که معمولا افراد هنگام مراجعه به دندانپزشکی دارند)
  • تصاویر قبل و بعد
  • رضایت مشتریان
  • پیشنهادات تبلیغاتی (تمیز کردن دندان رایگان، سفید کردن دندان، …)

تبلیغ-کلینیک-دندانپزشکی-در-اینستاگرام

یادتان باشد که تمام کسب و کارها و از جمله کلینیک های دندانپزشکی رقیب شما نیز از همین روشها استفاده می کنند. اما آنچه در این بین مهم است؛ انتشار محتواهای متفاوت با ایده های خلاقانه است. این تنها نقطه تمایز شما با دیگران در شبکه های اجتماعی خواهد بود.

تبلیغات آنلاین برای دندانپزشکان

دیجیتال مارکتینگ برای دندانپزشکی به شیوه های مختلف انجام می شود. ما در شرکت دیجیتال مارکتینگ مگابرندینگ با توجه به خواسته های دندانپزشکان، بودجه تبلیغاتی و هدف آنها از تبلیغات آنلاین از روشهای زیر برای دنتال مارکتینگ استفاده می کنیم:

تبلیغات اینستاگرامی: در بازاریابی اینستاگرام برای دندانپزشکان می توان از ابزارهای مختلفی مثل اینفلوئنسر مارکتینگ، بنرهای تبلیغاتی و لایوهای اینستاگرامی برای جلب بیماران بالقوه استفاده کنید.

گوگل ادز: در این شیوه تبلیغات گوگلی برای کلینیکهای پزشکی شما می توانید تبلیغ خود را در بالاترین لینکهای پیج یک گوگل برای مدت زمان معینی نمایش دهید. هدف این روش تبلیغاتی، جذب مشتریان جدید و افزایش ترافیک سایت دندانپزشکی است.

تبلیغات کلیکی و بنری: با این نوع تبلیغات، کاربران می توانند با یک کلیک مستقیما وارد لینک مورد نظر شما در وبسایتتان شوند. نمایش این تبلیغات در دستگاه های موبایل این قابلیت را دارد که کاربران با کلیک روی یک دکمه تماس، به طور خودکار با کلینیک شما تماس بگیرند.

بازاریابی ایمیلی: بازاریابی ایمیلی یکی از بهترین نرخهای تبدیل بازدیدکنندگان به مراجعین دندانپزشکی را دارد. از این روش ارزان ولی موثر می توانید برای حفظ ارتباط با بیماران قبلی و فعلی خود، اعلام اخبار و تخفیف های جدید کلینیک و … استفاده کنید.

ویدیو مارکتینگ: ویدیوها 1200 درصد بیشتر از عکس و متن در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و لایک می شوند. می توانید از این ابزار به عنوان بخش مهمی از استراتژی بازاریابی محتوایی خود در سایت و پیج اینستاگرام تان استفاده کنید.

10-حقیقت-مهم-درباره-ویدئو-مارکتینگ-برای-دندانپزشکی


اهمیت تبلیغات خلاقانه برای کلینیکهای دندانپزشکی

تمام ابزارهای دیجیتال مارکتینگ دندانپزشکی که در بالا گفته شد اگر بدون هیچ خلاقیت و ایده پردازی درستی ارائه شوند، چیزی فراتر از عکسهای قبل و بعد یا کلیشه های زنان و مردان خندان با دندانهای زیبا نیستند. کاربران نمی خواهند عکسهای تبلیغاتی و مدل ها را ببینند.

آنها می خواهند بدانند چقدر می توانید به بهبود دندانهای آنها و ظاهرشان کمک کنید و چقدر در کارتان حرفه ای هستید. آنها می خواهند شما را بشناسند و نظر بقیه مشتریان تان را بدانند. پس با به کار گیری صحیح و خلاقانه انواع محتواهای خود می توانید اعتماد آنها را جلب کرده و به آنها نشان دهید که چطور می توانید مشکل دندانهایشان را برطرف کنید.

اگر متفاوت و چشمگیر نباشید (یعنی در ذهن مخاطب نمانید) تبلیغ شما یکی از آن هزاران تبلیغی است که نادیده گرفته شده و کنار گذاشته می شود.


نمونه های تبلیغات خلاقانه برای کلینیکهای دندانپزشکی

در اینجا می توانید با بعضی از بهترین تبلیغات خلاقانه کلینیکهای دندانپزشکی آشنا شوید که به خوبی تصویری از آنچه برای مشتریان خود انجام می دهید را ارائه می دهند:

تبلیغات-خلاقانه-برای-تشویق-افراد-جهت-مراجعه-به-کلینیکهای-دندانپزشکی

تبلیغات-خلاقانه-برای-مرتب-شدن-دندانهای-بیمار-بعد-از-مراجعه

تبلیغات-خلاقانه-برای-تشویق-بیماران-به-ترمیم-دندانها

تبلیغات-خلاقانه-پنیر-سوئیسی-برای-مجموعه-عکسهای-قبل-و-بعد-از-دندانپزشکی

تبلیغات-خلاقانه-برای-سفید-کردن-دندانها


آموزش کادر پذیرش جهت ثمربخشی تبلیغات

در پایان این مقاله این نکته مهم را یادآوری می کنیم که منشی مطب و کلنیکهای دندانپزشکی شما حتما به آموزش‌هایی برای جذب بیماران جدید نیاز دارند. چون آنها آخرین حلقه تبلیغات و ضامن موفقیت یا شکست کمپین تبلیغاتی شما هستند.
آنها قبل از شما با بیمار ملاقات می کنند و بیمار بر اساس این ارتباط اولیه تصمیم می گیرد که برود یا بماند. این رازی است که خیلی از مدیران کلنیک های دندانپزشکی از آن غافل هستند.

شما هم برای بهره مندی از مشاوره و اجرای کمپین های دنتال مارکتینگ در شرکت مگابرندینگ می توانید با متخصصان ما در امور تبلیغات خلاقانه دندانپزشکی صحبت کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *