آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی | شرکت دیجیتال مارکتینگ برای پزشکان

جراحان، متخصصان، دندانپزشکان، کلینیک های زیبایی و درمانی، همگی در یک بازار رو به رشد با یکدیگر رقابت می کنند. آنها برای جذب بیشتر بیماران بالقوه و رقابت با دیگر متخصصان، از کمپین های بازاریابی شرکت های دیجیتال مارکتینگ پزشکان استفاده می کنند.
اما پزشکان چطور می توانند از بازاریابی دیجیتالی این شرکتها بیشترین بهره را ببرند و چه خدماتی می توانند از آنها دریافت کنند؟ ما در این مقاله به این پرسش مهم پاسخ می دهیم.


آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی چیست؟

آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی به شرکتهایی گفته می شود که با ابزارهای دیجیتالی مبتنی بر اینترنت، شهرت حرفه ای پزشکان را بیشتر کرده و به افزایش مراجعین و رشد درآمد پزشکان کمک می کنند. مگابرندینگ یکی از این شرکتهای دیجیتال مارکتینگ برای پزشکان است که بیش از یک دهه در این حوزه سابقه فعالیت موفق دارد. این شرکت با ایجاد کمپین های جامع بازاریابی پزشکی و آنالیز فیدبک آنها، دسترسی پزشکان را به کاربران اینترنت سریعتر کرده و نرخ تبدیل کاربران به مراجعین مطب را بیشتر می کند.


دیجیتال مارکتینگ: موج جدید بازاریابی پزشکی

نگاهی به آمارهای زیر نشان می دهد که چرا دیجیتال مارکتینگ پزشکی برای توسعه کسب و کارهای پزشکی و رقابت با متخصصان دیگر تا این حد مهم است:

 • از هر 20 جستجو در گوگل، یک جستجو مربوط به خدمات پزشکی است.
 • 47% از بیماران یا خانواده آنها قبل از مراجعه به مراکز درمانی، در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد پزشک یا کلینیک مورد نظر خود هستند.
 • 70% از کاربرانی که اطلاعات درمانی را سرچ می کنند، بر اساس نتایج جستجوی خود در گوگل تصمیم می گیرند که به کدام متخصصان مراجعه کنند.

مزایای همکاری با آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی

دیجیتال مارکتینگ پزشکی راهی عالی برای برقراری ارتباط پزشکان و کلینیکها با بیماران فعلی یا جدید است. آژانس های دیجیتال مارکتینگ پزشکی با تسلط و آگاهی درباره نیازهای پزشکان و کاربران و به کارگیری بهترین ابزارهای تبلیغاتی، پزشکان را از مزایای زیر برخوردار می کنند:

 • اجرای موفق کمپین های تبلیغاتی با بازدهی بالا و هزینه کم
 • به کارگیری دقیق ترین روشهای تبلیغاتی برای جلوگیری از به هدر رفتن بودجه تبلیغاتی و وقت پزشmegabranding.ان
 • افزایش زنگ خورها و مراجعین مطب
 • رشد درآمد پزشکان و افزایش شهرت آنها (پرسونال برندینگ)

بودجه بندی تبلیغات پزشکی


بازدهی تاکتیکهای دیجیتال مارکتینگ پزشکی چقدر است؟

میزان بازخورد تبلیغات آنلاین برای پزشکان به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

 • نحوه به کارگیری ابزارهای تبلیغاتی (با چه روشی و بر چه بستری (شبکه اجتماعی یا سایت) تبلیغات انجام شود.
 • کمپین شما توسط حرفه ای ها برگزار شده باشد یا نه؟
 • روشهای تبلیغاتی شما به درستی با هم ترکیب شده است و آیا برای کاری که می خواهید انجام دهید مناسب هستند؟
 • هزینه شما چطور در کانالهای تبلیغاتی مختلف بودجه بندی شده است؟
 • تبلیغ کنندگان شما تا چه اندازه با فیلدهای پزشکی و نحوه تبلیغات در این عرصه حرفه ای و مجرب هستند؟

به کارگیری استراتژی های صحیح در نحوه انتخاب ابزارهای دیجیتال مارکتینگ پزشکی و نیز آنالیز و بررسی بازخورد هر نوع تبلیغی که انجام می دهید، در بازدهی تبلیغ شما تاثیر مهمی دارد. شما می توانید با مشاوره حرفه ای های این زمینه و آشنایی با ابزارهایی که در ادامه به آنها می پردازیم، از بازدهی بالای کمپین دیجیتال مارکتینگ پزشکی خود مطئمن شوید.


بازخوردهای دیجیتال مارکتینگ برای پزشکان مگابرندینگ

ما در مجموعه مگابرندینگ توانسته ایم طی سالها فعالیت تخصصی خود در حوزه های پزشکی، بازخوردهای ویژه ای را از پزشکان دریافت کنیم. هم اکنون که شما در حال خواندن این متن هستید، با افتخار اعلام می کنیم که همکاریهای بلندمدت بالای 92 درصدی در کارنامه خود داریم و این همکاریهای طولانی چیزی ست که بیش از همه به آن می بالیم و از آن خرسندیم.

همکاری های طولانی مدت با پزشکان و کلینیکها افتخار ماست و علت آن، تنها و تنها یک فاکتور است: به دور از هیاهو، پروژه های خود را با بهترین کیفیت انجام دهیم. زمانی که همکاری ما با پزشکان محترم شروع می شود، موفقیت و شکست در آن پروژه را، موفقیت و شکست خودمان می دانیم. اینکه شما راضی باشید برای ما مهمتر از آن است که تنها یک پروژه گرفته باشیم و انجام داده باشیم.

برای مشاهده نمونه پروژه های انجام شده در مگابرندینگ به واتساپ 09103996828 پیام بدهید. همکاران ما در اولین فرصت لیست خدمات و نمونه کارهای شرکت را برای شما ارسال خواهند کرد.


خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی

ابزارهای زیر از مهمترین ابزارهای هر کمپین دیجیتال مارکتینگ پزشکی هستند:

1. یک وب سایت عالی

همیشه وب سایت یک نقطه شروع مهم برای دیجیتال مارکتینگ پزشکی است. برای اینکه سایت موفقی داشته باشید، باید سایت شما استانداردهای گوگل را رعایت کند. استانداردهایی مثل: ریسپانسیو و موبایل فرندلی بودن سایت، لودینگ سریع سایت، نوبت دهی آنلاین (تبدیل سریع کاربران به مشتریان)، …

طراحی-وبسایت-پزشکی

2. بازاریابی موتورهای جستجوگر

متخصصان سئو در حرفه ای ترین آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی از روشهای زیر برای رشد سایتهای پزشکی در گوگل استفاده می کنند:

 • سئو تکنیکال (کدنویسی بهینه برای موتورهای جستجوگر)
 • جستجوی ارگانیک (انتخاب صحیح کلمات و عبارات کلیدی خاص برای سرچ بهتر سایت به کمک ابزارهایی مثل گوگل آنالیتیکس)
 • سئوی محلی (قرار دادن نام، آدرس و شماره تلفن در گوگل مپ؛ استفاده از کلمات کلیدی خاص در جستجوی ارگانیک مثل بهترین دندانپزشکی غرب تهران؛ …)

 70% کاربران روی نتایج صفحه اول گوگل کلیک می کنند، به همین علت است که بازاریابی موتورهای جستجوگر از طریق بهینه سازی سایت (SEO) در دیجیتال مارکتینگ پزشکی اهمیت بسیاری دارد.

3. بازاریابی محتوایی

تولید محتوا برای سایتهای پزشکی به زبانی که همه آن را درک کنند، یکی از تخصص های مهم آژانسهای دیجیتال مارکتینگ پزشکی است. ما در شرکت مگابرندینگ خدمات زیر را در این زمینه به پزشکان ارائه می دهیم:

 • تولید محتوای پزشکی صحیح، جذاب و قابل فهم برای همه سنین
 • تولید محتوای سئو شده
 • تولید محتوای کپی نشده (یونیک)

4. بازاریابی ویدئویی

بازاریابی ویدئویی به اعتمادسازی و شکل گیری ارتباط آنلاین بین پزشک و بیمار کمک می کند. خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ پزشکی ما در این زمینه عبارت است از:

فیلمبرداری پزشکی

5. سوشال مارکتینگ

داشتن یک پیج خوب و اکتیو در اینستاگرام نقش مهمی در برندسازی، اعتمادسازی، ایجاد ارتباط دو سویه و جذب بیمار دارد. شرکت دیجیتال مارکتینگ ما در این زمینه خدمات زیر را ارائه می دهد:

 • مدیریت حرفه ای پیج اینستاگرام
 • مدیریت کامنتها، دایرکتها و تامین امنیت پیج، …
 • تولید انواع محتواهای متنی، تصویری، اینوفوگراف و ویدئویی
 • استفاده بهینه و حرفه ای از ابزارهایی مثل استوری، ریلز، هایلایت، هشتگ، لینکدهی، لایو و…
 • تبلیغات اینستاگرامی
 • آنالیز داده های پیج (بررسی بازخورد فعالیتهای پیج، تحلیل مخاطبان، رصد تغییرات الگوریتمهای اینستاگرام، …)

6. تبلیغات آنلاین

تبلیغات اینترنتی ارزانترین و موثرترین مدل تبلیغات در جهان هستند که با بودجه بندی صحیح، شناخت مخاطب هدف و نظارت بر کمپین های تبلیغاتی می تواند در زمان کمی، بیماران زیادی به مطب شما بفرستد. مهمترین روشهای تبلیغات آنلاین در آژانس های دیجیتال مارکتینگ عبارتند از:

تبلیغات اینستاگرامی
این نوع تبلیغات یکی از گران ترین انواع تبلیغات آنلاین هستند که در پیج های پر مخاطب، اینفلوئنسرها و سلبریتی ها انجام می شود. اگر این نوع تبلیغات با استراتژی درستی اجرا نشوند، بودجه شما را به هدر می دهند.

تیزرهای تبلیغاتی
تیزرهای جذاب پزشکی یکی از مهمترین بخشهای دیجیتال مارکتینگ پزشکی با تولید محتوا هستند که در تبلیغات کلینیک های زیبایی و درمانی در فضای آنلاین کمک قابل توجهی می کنند.

تبلیغات گوگلی (Google Adwords)
تبلیغات گوگلی، جایگزین سریع سئو هستند که ظرف 24 ساعت بهترین مشتریان را به سایت و مطب شما هدایت می کنند. به دلیل بازده بالای این روش، تبلیغات گوگلی گران بوده و تعرفه های آن به دلار است. پس بهتر است از این روش برای تبلیغ کارهای پرسودتان مثل جراحی، لیزر، … استفاده کنید.

تبلیغات-گوگلی

تبلیغات کلیکی (PPC)
در تبلیغات کلیکی به ازای هر کلیک کاربران هزینه پرداخت می شود. این یک روش مقرون به صرفه است که با آن می توانید گروه‌های سنی یا جنسیت خاصی را هدف قرار دهید.

تبلیغات بنری
قرار دادن بنر در سایتهای پر بازدید پزشکی به پرسونال برندینگ پزشکان کمک می کند. بهتر است زمانی از تبلیغات بنری استفاده کنید که مطبتان را راه انداخته اید و می خواهید بیشتر دیده شوید.

تبلیغات همسان
در این روش، بنر تبلیغاتی در تعداد زیادی از سایتها جهت برندسازی و جذب بیمار بیشتر منتشر می شود. تبلیغات همسان بدلیل امکان تنظیمات بالا (جنسیت، سن، لوکیشن، ریتارگتینگ، ساعت و…) همیشه بازدهی خوبی دارند.

رپورتاژ آگهی
رپورتاژ همان مصاحبه هایی هستند که همکارانتان با سایتهای پربازدید خبری و پزشکی مثل سلامت نیوز انجام می دهند. معمولا رپورتاژ به برندسازی پزشکان، لینکسازی، سئو، … کمک می کند.

بیشتر بخوانید: بهترین سایتها و دایرکتوری های پزشکی برای تبلیغات مطب

تبلیغات موبایلی و اپلیکیشنی
44 درصد افرادی که با تلفن همراه، پزشکان را سرچ می کنند، در نهایت یک نوبت رزرو می کنند. پس بازاریابی موبایلی می تواند یک بازاریابی هوشمندانه برای جذب بیماران محلی باشد. بازاریابی موبایلی و اپلیکیشنی به یکی از روشهای زیر انجام می شود:

 • ارسال پوش نوتیفیکشن با اپلیکیشنهای با نصب بالا برای مخاطبان هدف (بر اساس سن و جنس و موقعیت مکانی)
 • تبلیغ در اپلیکیشن های پزشکی

7. ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ایمیلی قدرتمندترین ابزار برای ایجاد ارتباط آنلاین با بیماران قبلی است که علیرغم هزینه پایین، بازخورد بالای آن شما را شگفت زده می کند. با ایمیل مارکتینگ در ذهن بیماران قبلی مانده و می توانید جدیدترین اخبار و تخفیفات خود را به آنها اعلام کنید.


سایر خدمات مگابرندینگ برای دیجیتال مارکتینگ پزشکان

در آژانس دیجیتال مارکتینگ ما، علاوه بر خدمات بالا، پزشکان محترم در تمام فیلدهای پزشکی می توانند از خدمات حرفه ای مگابرندینگ در زمینه های زیر نیز بهره مند شوند:

 • مشاوره دیجیتال مارکتینگ در تمام فیلدهای پزشکی، دندانپزشکی، فیزیوتراپی، زیبایی، …
 • آنالیز حرفه ای وبسایت، پیج اینستاگرام و تبلیغات آنلاین پزشکان
 • مشاوره برندینگ در حوزه های درمانی و زیبایی

هزینه دیجیتال مارکتینگ پزشکی چقدر است؟

هزینه دیجیتال مارکتینگ برای پزشکان بستگی به نوع و طول مدت استفاده از خدمات بازاریابی آنها دارد. ولی به طور کلی، تبلیغات آنلاین نسبت به روشهای دیگر کم هزینه تر هستند و برای هزینه ای که می کنید بازخورد خیلی خوبی دارند.
هر چند تبلیغات اینستاگرامی و گوگل ادز جزء گرانترین روشهای تبلیغاتی آنلاین هستند؛ اما چون ورودی زیادی به پیج یا سایت شما می دهند، کاملاً مقرون به صرفه بوده و انتخاب هوشمندانه ای هستند. برای مشاوره بیشتر در مورد هزینه ها بهتر است با آژانس دیجیتال مارکتینگ مگابرندینگ تماس بگیرید تا متخصصان ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

در پایان، با توجه به سالها تجربه خود در زمینه تبلیغات پزشکی به پزشکان عزیز توصیه می کنیم در کنار دیجیتال مارکتینگ، به تبلیغات سنتی که هنوز پرکاربرد و مهم هستند مثل طراحی لوگو، ست اداری، کاتالوگ، بروشور خدمات مطب و بازاریابی پیامکی را هم جدی بگیرید.

بیشتر بخوانید: طراحی کاتالوگ، بروشور و لوگوی پزشکی

مگابرندینگ

در صورتی که تمایل دارید در هر یک از زمینه های فوق از خدمات شرکت مگابرندینگ استفاده کنید، می توانید با شماره های 09103996828 و 44625906-021 تماس بگیرید. متخصصان ما برای پاسخگویی و راهنمایی شما آماده اند. در ضمن می توانید از طریق فرم پایین صفحه اطلاعات خود را ثبت کنید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.

4.4/5 - (8 امتیاز)
بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *