10 روش تبلیغاتی اینترنتی برای کلینیکهای دندانپزشکی

تبلیغ اینترنتی کلینیک دندانپزشکی1

روز به روز به تعداد کلنیک های تخصصی دندانپزشکی اضافه می شود. طبیعی است که رقابت در جذب بیمار بین کلنیکهای دندانپزشکی سخت تر و بیشتر شود. اما ترفندهای تبلیغاتی وجود دارند که کمک می کنند کلنیک شما در رقابت با سایر کلنیک های دندانپزشکی موفقیت بیشتری در جذب بیمار جدید کسب کند. در این مقاله قصد داریم به بعضی از این ترفندهای تبلیغاتی اینترنتی بپردازیم. اگر دنبال جذب بیمار بیشتری به کلنیک خود هستید، این مقاله برای شماست! برای دسترسی سریعتر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.


انواع روشهای موثر تبلیغات اینترنتی

بازاریابی دندانپزشکی به روشهای سنتی و حتی اینترنتی قدیمی مثل ارسال ایمیل نمی تواند شما را در صدر رقابت با سایر کلنیک ها نگه دارد. استفاده از این روشها را فراموش کنید. چون ماهیت تبلیغات، مخاطبان تبلیغ و بیماران کلنیکهای دندانپزشکی بسیار تغییر کرده است. بنابراین همگام با این تغییرات باید بازاریابی برای جذب بیمار دندانپزشکی به کمک روشهای جدید تبلیغات اینترنتی نیز تغییر کند. بعضی از این روشهای تبلیغاتی آنلاین عبارتند از:

  • سئو سایت کلنیک
  • تبلیغات گوگلی (گوگل ادز)
  • بنرهای تبلیغاتی
  • تبلیغ در شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام

در صورتی که تبلیغ به کمک روشهای بالا به صورت هدفمند و درست انجام شود، می توانید به کمک آنها بیماران کلنیک خود را چند برابر کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین شیوه های تبلیغات در حوزه پزشکی


بهترین روشهای تبلیغات اینترنتی برای دندانپزشکی

به کمک ترفندهای تبلیغاتی زیر که در دو دسته پلتفرم تقسیم شده اند، می توانید با کمترین هزینه (نسبت به نمایشگاهی، چاپی، تلویزیونی و …) بیماران دندانپزشکی خود را چند برابر کنید:

بهترین روشهای تبلیغات اینترنتی برای دندانپزشکی

استفاده از اینستاگرام برای تبلیغ

اگر دنبال چند برابر شدن بیماران کلنیک دندانپزشکی خود هستید، باید بدانید که فعالیت در اینستاگرام از نان شب واجب تر است. بازاریابی دندانپزشکی از طریق اینستاگرام را دست کم نگیرید. یک میلیارد نفر در جهان عضو این شبکه اجتماعی هستند و تعداد طرفداران آن در ایران کم نیست. برای شکست رقبای خود در این فضا می توانید از قابلیتهای رایگان اما بی نظیر اینستاگرام استفاده کنید. با انتشار عکس های واقعی و با کیفیت از قبل و بعد از عمل های جراحی دندان می توانید مخاطبان زیادی را جلب کنید که مطمئنا بعضی از آنها تبدیل به بیماران شما خواهند شد.

تبلیغات ویدئویی در اینستاگرام

بیش از 25 درصد از تبلیغات اینستاگرام ویدئوهای کوتاه هستند. این بهترین فضا برای ارائه تبلیغات خلاقانه دندانپزشکی است که در جلب اعتماد کاربران تاثیری زیادی دارد. ویدئوهای کوتاه و خلاقانه که کمتر از یک دقیقه هستند می توانند بهترین بهترین تبلیغ دندانپزشکی شما باشند.

تعامل مستمر با کاربران

یکی از بهترین روشهای جذبت بیمار دندانپزشکی، تعامل با کاربرانی است که در پیج اینستا گرام و یا سایت شما پیام گذاشته اند. به سوالات آنها در بخش نظرات سایت و یا دایرکت اینستاگرام پاسخ دهید. مطمئن باشید که آنها مراجعین جدید شما در آینده خواهند بود و یا به دلیل اعتمادی که به شما پیدا کرده اند، شما را به دیگران معرفی می کنند.

تبلیغ در استوری اینستاگرام

امروزه کاربران اینستاگرام کمتر حوصله چک کردن پستهای اینستاگرام را دارند. بیشتر مواقع آنها استوری های اینستاگرام را دنبال می کنند. بنابراین نباید ارسال استوری های کوتاه و جذاب اینستاگرامی را فراموش کنید. این ویدئوها بسیار پر مخاطب و پر بازدید هستند. حتما برای بازاریابی کلنیک دندانپزشکی خود، استفاده از این قابلیت رایگان را در اینستاگرام جدی بگیرید.

تبلیغ در استوری اینستاگرام برای کلینیکهای دندانپزشکی

ثبت در گوگل مپ

در افزایش مراجعه بیمار به مطب خود، تاثیر گوگل مپ را دست کم نگیرید! گوگل مپ به تبلیغات محلی شما و جذب بیماران جدید بسیار کمک می کند. با ثبت در گوگل مپ می توانید افرادی که در نزدیکی کلنیک شما به دنبال دندانپزشکی می گردند به راحتی شما را پیدا کنند. در اغلب موارد انتخاب آنها از بین کلنیکهای موجود در آن منطقه، کلنیکی است که گوگل مپ به آنها پیشنهاد می دهد.

تبلیغات بنری در اینستاگرام

نمایش تبلیغات بنری در پیج های بزرگ اینستاگرام هم می توانند ارزانترین و بهترین تبلیغ کلنیک دندانپزشکی شما باشند. برای بازخورد بیشتر از این نوع تبلیغات، انتخاب پیج مناسب بسیار مهم است. اگر متخصص تبلیغات در اینستاگرام نیستید، مشاوره با متخصصان این زمینه می تواند به انتخاب بهترین پیج های اینستاگرام برای ارائه تبلیغات بنری کلنیک شما کمک کند.

تبلیغ از طریق لایو اینستاگرام

لایو اینستاگرام نیز از بهترین روشهای تبلیغات اینترنتی است. به کمک این روش می توانید با افرادی که به خدمات دندانپزشکی کلنیک شما نیاز دارند، ارتباط برقرار کنید. اگر تا به حال این کار را انجام نداده اید حتما با مشورت افراد حرفه ای در این زمینه برای تبلیغ از طریق لایو اینستاگرام تان اقدام کنید.

تبلیغ با گوگل ادز

خدمات حوزه پزشکی جزء پر طرفدارترین موضوعاتی است که مردم آن را در گوگل جستجو می کنند. گوگل ادز یکی از روشهای موثر تبلیغات اینترنتی است. اگر با گوگل ادز تبلیغ می کنید، هر کسی که درباره دندان و دندانپزشکی چیزی سرچ کند، اولین لینک صفحه گوگل تبلیغ شما خواهد بود. قطعا کاربران زیادی از خدمات شما بازدید کرده و به بیماران جدید شما تبدیل خواهند شد.

تبلیغ با گوگل ادز برای کلینیک های دندانپزشکی

سئو وب سایت کلنیک دندانپزشکی

سئو سایت کلنیک دندانپزشکی هم از جمله تبلیغات موثر اینترنتی است که کمک می کند در صفحه اول گوگل یعنی پر بازدیدترین صفحه دیده شوید. پزشکان زیادی هستند که فقط از طریق درج مقالات سئو شده در وبسایت شان می توانند افراد زیادی را که در حوزه تخصصی آنها سوال دارند به سایت خود بکشانند. تعداد زیادی از این افراد تبدیل به تبلیغ کنندگان و یا مراجعین همان پزشک می شوند.

آموزش کادر پذیرش جهت ثمربخشی تبلیغات

این نکته مهم را فراموش نکنید که منشی‌های کلنیک دندانپزشکی شما به آموزش‌هایی برای جذب بیماران جدید نیاز دارند. چون آنها آخرین حلقه تبلیغات شما هستند که می توانند موفقیت یا شکست تبلیغات شما را تضمین کنند. چون بیماران قبل از شما با منشی شما سر و کار دارند و همان جا تصمیم می گیرند که بروند یا بمانند. این رازی است که خیلی از مدیران کلنیک های دندانپزشکی از آن غافل اند.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

code