شیوه های تبلیغات در حوزه پزشکی

تبلیغات و بازاریابی یکی از مهمترین ارکان اصلی هر کسب و کار است. امروزه تبلیغات در سایت های پزشکی از اهمیت زیادی برخوردار است. پزشکان برای ارتباط بیشتر با بیماران و مخاطبان و معرفی خدمات پزشکی خود به تبلیغات نیاز دارند. اما اینکه تبلیغات به چه شیوه ای انجام شود و یا پزشکان تا چه اندازه به نکات بودجه بندی در تبلیغات اهمیت می دهند تا بالاترین کارایی را داشته باشد، سوالی است که معمولا ذهن بسیاری از پزشکان را درگیر خواهد کرد؟ در ادامه این مقاله با انواع شیوه های تبلیغاتی پزشکی با ما همراه باشید. برای دسترسی به قسمت های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده نمایید.

انواع شیوه های تبلیغات در حوزه پزشکی

تبلیغات در اصل یعنی پیامی که شما برای مخاطب خود می فرستید تا توجه او را به محصول، خدمات و فعالیت های ارائه شده در کسب و کار خود جلب کنید! خیلی از افراد این سوال در ذهنشان است که تبلیغات اینترنتی بهتر است یا تبلیغات آفلاین؟ بهتر است قبل از هر چیز به تفاوت این دو روش تبلیغاتی بپردازیم.

تبلیغات آفلاین
تبلیغات آفلاین معمولا در گذشته برای کسب و کارهایی که سایت یا شبکه اجتماعی نداشتند و مشتریان آن‌ها قرار بود برای خرید به محل خاصی مراجعه کند، رایج بود. پیامک، تبلیغات چاپی، تبلیغات محیطی از جمله تبلیغات آفلاین بودند که معمولا امروزه طرفداران زیادی ندارند و مورد استقبال بسیاری از افراد نیستند.

تبلیغات آنلاین
تبلیغات آنلاین سطح گسترده تری از بازاریابی را در بر می گیرد. امروزه تکنولوژی به حدی پیشرفت کرده است که مخاطبان و مشتریان تنها با زدن یک دکمه، می‌توانند اطلاعات زیادی در مورد یک دکتر متخصص پیدا کنند. همین عامل باعث شده است پزشکان بین انتخاب وبسایت یا شبکه های اجتماعی مردد باشند که باید بر روی کدامیک بایستی سرمایه گذاری کنند.
به طور کلی می توان گفت که این روزها همه چیز به سمت مجازی شدن پیش می‌رود. تبلیغات اینترنتی خیلی جلوتر از تبلیغات آفلاین حرکت می‌کند. این را می‌توان از افرادی فهمید که توجهی به تبلیغات بنری در خیابان ندارند و دائما تبلیغات مختلف را از موبایل و تبلت خود دنبال می‌کنند. تبلیغات گوگل ادورز، تبلیغ در شبکه های اجتماعی محبوب همانند اینستاگرام و وب سایت های معرفی کننده اطلاعات پزشکان و کلینیک‌ها همگی از تبلیغات آنلاین هستند.
بسته به موقعیت و اهدافی که یک مطب یا کلینیک پزشکی دنبال می‌کند، ابزارهای تبلیغاتی متفاوتی وجود دارد که قابل استفاده هستند. در اصل شما به عنوان یک پزشک، برای داشتن بهترین تبلیغ، باید ببینید که مخاطبان و دنبال کننده های شما چه کسانی هستند و چه نیازهایی دارند. اما سوال مطرح شده اینجاست که شاخص انتخاب بهترین شیوه تبلیغاتی در حوزه پزشکی چیست؟

بیشتر بخوانید: ۱۰ روش تبلیغاتی اینترنتی برای کلینیکهای دندانپزشکی

تبلیغات آنلاین در حوزه پزشکی

شاخص انتخاب بهترین شیوه تبلیغات پزشکی

همان طور که اشاره شد، انتخاب بهترین روش تبلیغاتی، معمولا به هدف شما و مشتریانتان بستگی خواهد دشت. معمولا هدف هر کسب و کار از تبلیغات، جذب مشتری بیشتر است. حوزه پزشکی هم از این قضیه مستثنی نیست. در حوزه پزشکی جذب بیشتر مخاطب و بیمار، افزایش تعداد فالورهای شبکه های اجتماعی و یا حتی افزایش تماس از جمله اهدافی است که در نظر گرفته می‌شود.
یکی از بزرگترین اشتباهاتی که حوزه پزشکی برای تبلیغات انجام می‌دهند، تقلید است! اگر دقت کرده باشید، بارها دیده اید که همه رقیبان شما به یکباره یا به سمت تبلیغ در اینستاگرام رفته‌اند، یا ابزار گوگل ادورز را برای تبلیغ انتخاب می‌کنند. آنچه که در تبلیغات در زمینه پزشکی مهم است این است که حرف تازه ای برای گفتن داشته باشید و شیوه تبلیغاتی را انتخاب کنید که شما را نسبت به سایر رقبا متمایز نشان دهد.

بیشتر بخوانید: منشی مطب آخرین حلقه تبلیغات

معرفی ابزارهای تبلیغات آنلاین در حوزه پزشکی

به طور کلی، شما برای تبلیغ در دنیای دیجیتال، دو رسانه برای تبلیغ دارید! یکی تبلیغ از طریق موبایل و اپلیکیشن و دیگری تبلیغ در وب سایت های پزشکی! معمولا در زمینه پزشکی استفاده از این دو روش برای ارتباط بیشتر با بیماران و مخاطبان و همچنین معرفی خدمات شما، ضروری است. انواع مختلفی از تبلیغات آنلاین وجود دارند که با توجه به هدف کسب و کار شما، می توانید یک روش یا ترکیبی از روش ها را انتخاب کرد.

بیشتر بخوانید: تاثیر تبلیغات دهان به دهان در حوزه پزشکی

معرفی ابزارهای تبلیغات آنلاین در حوزه پزشکی

بهترین ابزارهای تبلیغات آنلاین در حوزه پزشکی عبارتند از:

تبلیغات گوگلی؛ گوگل ادز (Google Ads)
فرض کنید شما یک پزشک تازه کار هستید، یک مطب راه اندازی کرده‌اید و همه چیز خوب و حساب شده پیش رفته است! حالا تنها چیزی که اهمیت دارد، جذب بیماران است. اما از کجا شروع کنید؟ چگونه تبلیغ کنید؟ چطور در طول روز مراجعه کنندگان زیادی به مطب داشته باشید؟ به عنوان یک پزشک تازه کار، بهتر است از تبلیغات گوگلی غافل نشوید. گوگل ادز به شما کمک می‌کند که بتوانید فعالیت پزشکی خود را به صورت هدفمند در رسانه های گوگل نمایش دهید.
تبلیغات در گوگل برای جذب بیماران و تعداد مراجعه کننده های شما، روش مفید و تاثیر گذار است. در اصل شما با پرداخت هزینه به گوگل، در نتایج اولیه گوگل قرار خواهید گرفت و بیماران و مشتریان زیادی می‌توانند از طریق جستجوی گوگل به شما دسترسی پیدا کنند. به همین سادگی!

تبلیغات در شبکه های اجتماعی
تبلیغات در شبکه های اجتماعی را همگی خوب می‌شناسیم! بهتر است با شبکه اجتماعی محبوب و پرطرفدار اینستاگرام شروع کنیم. باید به عنوان یک پزشک، تبلیغات هدفمند در اینستاگرام داشته باشید. مهم نیست که اندازه کسب و کار شما چقدر است و یا چه نوع خدمات پزشکی انجام می‌دهید، تبلیغات اینستاگرام به شما کمک خواهد کرد که بتوانید کسب و کار خود را رونق دهید و حتی محبوبیت خود را بیشتر کنید.

بیشتر بخوانید: چرا فعالیت در اینستاگرام از نان شب واجب تر است؟

تبلیغات در شبکه های اجتماعی

انتخاب بهترین روش های تبلیغاتی آنلاین برای  جذب بیشتر مشتری و موفقیت در حوزه پزشکی، معمولا دشوار است! به همین دلیل برای صرفه جویی در زمان و هزینه بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. برای ارتباط با متخصصان ما در زمینه پشتیبانی تبلیغات با شماره تلفن ۰۹۱۰۳۹۹۶۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

تبلیغات همسان
تبلیغات همسان در اصل نوعی تبلیغ بنری است! شیوه تبلیغات همسان به این صورت است که سایت میزبان، تبلیغ پزشک شما را در کنار دیگر مطالب، در وب سایت خود قرار می‌دهد.  تبلیغات همسان در حوزه پزشکی، جراحی های زیبایی و پوست و مو مورد استفاده زیادی قرار می گیرند و نقش مهمی در جذب بیماران خواهند داشت.
تبلیغات همسان، باعث می‌شود که کاربر اعتماد بیشتری به مطالب وب سایت داشته باشد و آن را نادیده نگیرد. در اصل کاربران و مخاطبان شما، با کلیلک بر روی تبلیغات پزشکی در سایت میزبان، به صفحه اصلی سایت شما و یا هر جایی که شما لینک داده باشید، هدایت خواهند شد.

رپورتاژ خبری
رپورتاژ خبری  در اصل تبلیغات غیر مستقیم به واسطه گزارش یا یک مقاله آموزشی است. انتشار رپورتاژ خبری در سایت های معتبر، نه تنها باعث آگاهی و اعتماد مخاطبان نسبت به فعالیت های پزشکی شما می‌شود، بلکه در افزایش رتبه گوگل و سئوی وب سایت پزشکی تاثیر گذار است. در اصل در این روش تبلیغاتی، می‌توانید با لحنی بی طرفانه درباره مزایای خدمات و فعالیت های پزشکی خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: رپورتاژ آگهی و تاثیر آن در جذب بیماران و رشد مطب

تبلیغات بنری
تبلیغات بنری یا نمایشی همان تبلیغ مطب و یا کلینیک های پزشکی در وب سایت های پرطرفدار و پر بازدید است. به زبان ساده تبلیغات بنری به این معناست که شما برای مدت زمان خاصی، بنری از یک سایت پر طرفدار را خریداری می‌کنید تا تبلیغات و خدمات خود را در آن قرار دهید. تبلیغات بنری در شکل های و اندازه های مختلفی ارائه می‌شود و مخاطبان را تشویق می‌کند که بتوانند با خدمات و فعالیت های پزشکی شما آشنا شوند.

بیشتر بخوانید: چرا پزشکان به وب سایت نیاز دارند؟

اگر به دنبال بهترین روش های تبلیغاتی برای وب سایت پزشکی و همچنین تعداد مراجعه کنندگان بیشتر به مطب هستید، می توانید با متخصصان ما در شرکت مگابرندینگ مشورت کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۹۱۰۳۹۹۶۸۲۸ تماس بگیرید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...